ورود    صفحه آغازين    عضويت    جستجو    راهنماي انجمن

نويسنده پيغام
 موضوع پست: " سنگ صبور " با بازی گلشیفته فراهانی در نقش یک زن افغان
 پست ارسال شده در: جمعه 15 سرطان(تیر) 1391, 2:03 am 

ریش سفید

ریش سفید
نماد کاربر

تاريخ عضويت: يکشنبه 4 حمل(فروردین) 1387, 5:03 pm
تشکر کرده: 409 تا این لحظه
تشکر شده: 655 تا این لحظه
تصوير

پارس وی نوشته است:
گلشیفته فراهانی در تازه‌ترین فیلمش، “سنگ صبور” که بر اساس رمانی معروف به همین نام نوشته‌ی “عتیق رحیمی” ساخته شده، نقش زنی افغان را بازی می‌کند که وظیفه‌ی مراقبت از شوهر علیلش را که در جریان جنگ دچار مرگ مغزی شده بر عهده دارد./nمرد که در جدال نامعلومی مجروح شده، درحالت بین مرگ و زندگی است و فقط نفس می‌کشد و ملای روستا به زن گفته که «باید کنار بالین شوهرش بنشیند و هر روز از بام تا شام، یکی از اسامی پرودگار را بخواند وتسبیح بخواند، تا شوهرش سلامتش را باز یابد.»اما زن آرام آرام و ناخواسته به خودش باز می‌گردد، به درونش و از زخم‌های درونی‌اش می‌گوید که زندگی او را چون موریانه خورده است. مخاطب زن نیز درواقع خودش است، چون زن می‌داند که شوهر نیمه جان وبه اغما رفته‌اش، از دنیای پیرامون، حضور او و حرف‌هایی که می‌زند، بی‌خبر است./nادامه این گفتگوهای یک‌طرفه، زن را جسور‌تر می‌کند و او آهسته آهسته از رازهایی که سال‌ها از شوهرش پنهان نگه داشته بود، پرده بر می‌دارد. شکایت می‌کند، از ستم‌های شوهرش می‌گوید، از ستم‌هایی که بر روان او، به خصوص بر «تن» او روا داشته شده می‌گوید و تنش را آن گونه که خود می‌فهمد، به شوهرش عرضه می‌کند./nرمان پرفروش “سنگ صبور” در سال ۲۰۰۸ برنده‌ی جایزه‌ی معتبر گنکور فرانسه شد. عتیق رحیمی، خود، کارگردانی فیلم “سنگ صبور” را نیز بر عهده دارد.

صفحه این فیلم در وبگاه IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1638353/

و برای دیدن تریلر این فیلم هم میتونین به این آدرس برین
http://www.parsvi.com/show_video.php?vid=12811

فکر نکنم کسی تاحالا این فیلم رو بطور کامل دیده باشه
برای همین پیش داوری کردن کار خوبی نیست
اما با دیدی که نسبت به گلسیفته دارین و یا اگه رمان " سنگ صبور " را خوندین یا تریلری که گذاشتم
اگرنظر داشتین
خوبه که به اشتراک بگذارید :83:

بالا 
 مشخصات  

موضوع پست: Re: " سنگ صبور " با بازی گلشیفته فراهانی در نقش یک زن افغان
 پست ارسال شده در: جمعه 15 سرطان(تیر) 1391, 2:06 am 

ریش سفید

ریش سفید
نماد کاربر

تصوير

صفحهعتیق رحیمیکارگردان این فیلم ویکی پدیای فارسی
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8% ... 9%85%DB%8C

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: جمعه 16 سرطان(تیر) 1391, 5:42 am 

ریش سفید

ریش سفید

تاريخ عضويت: پنج شنبه 20 سرطان(تیر) 1387, 10:33 am
تشکر کرده: 0 تا این لحظه
تشکر شده: 9 تا این لحظه
کاری به اعتقادات گلشیفته فراهانی ندارم اما با توجه به شناخت خوبی که از ایشون دارم میدونم بازیگر بسیار خوبیه و توانایی های بالاش هیچ شکی نیست .فکر نمیکنم کسی بازی فوق العاده ایشون تو فیلم درباره الی رو یادش رفته باشه !

من خودم کلا مخالفم با اینکه یه نفر از یه کشور دیگه بیاد تو فیلم افغانی بازی کنه اما خب باید توجه داشت که افغانستان خیلی بازیگرهای با استعداد نداره و به نظر من تو این وضعیت انتخاب گلشیفته کار درستی بوده و امیدوارم فیلمشون هم خوب از آب دربیاد!

کلا این عتیق رحیمی فیلم های خوبی میسازه!

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: جمعه 16 سرطان(تیر) 1391, 11:52 am 

ریش سفید

ریش سفید
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه 27 قوس(آذر) 1387, 3:49 pm
تشکر کرده: 159 تا این لحظه
تشکر شده: 305 تا این لحظه
گویا این رمان, حاوی پیام های تکان دهنده یی است که می تانه استعاره های سخت جانی را که در لایه های زیرین ذهن ما جا خوش کرده, تغییر بده تا باشد که چارچوب قضاوت های ما در باره ی "زن" تغییر کنه, آن چنان که شعارهامان 180 درجه تغییر کرده.

به نظر من "تصویر" تاثیر و قدرت جذب بیشتری نسبت به "صدا" داره. استفاده از تصاویر زیبا, بازیگران زیبا, صحنه های زیبا و ... تاثیری دوچند خواهد داشت. این را در کلپ های تصویری آوازخوان های درپیتی افغانستان می بینیم. آهنگ مزخرف, شعر مزخرف, اجرا مزخرف ولی کلپ حاوی زنان زیبا!
ولی اگر در همو کلپ ها از زنان نازیبا استفاده کنند یا مخاطب چشم ها را بسته و فقط گوش کنه, چنان تاثیری نخواهد داشت. اگر شما فلم سنگ صبور را چشم بسته دنبال کنید, تاثیر کمتری روی شما می گذاره. به هر حال با حضور گلشیفته در این فلم حتا به خاطر زیبایی اش هم که شده, موافق ام. فرض کنید به جای او از شقایق دهقان استفاده می شد :21:

البته برای من "متن" تاثیر بیشتری از صدا و تصویر داره.

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: جمعه 16 سرطان(تیر) 1391, 12:57 pm 

ریش سفید

ریش سفید

حسن جان اشتباه میکنی!
با یه فیلم که نمیشه یه دفعه ای دیدگاه مردم افغانستان رو عوض کرد باید تعداد این فیلم ها زیاد باشه و صد البته کیفیت فیلم هم خیلی مهمه !
مثلا بیان تو بازه زمانی ده ساله اینجور فیلم ها رو کم کم پخش کنن و بهتره از بازیگرهای معروف استفاده کنن تا شاید بلکه بعضی از مردم افغانستان که از صخره هم سخت تر هستن تحت تاثیر قرار بگیرن!

حالا نمیدونم یه چیزی رو دقت کردید یا نه اینکه ما افغانی ها اصلا بلد نیستیم فیلم اعتراضی بسازیم تا حالا هر فیلمی که ساختیم خیلی زود فراموش شده

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: جمعه 16 سرطان(تیر) 1391, 1:14 pm 

ریش سفید

ریش سفید
نماد کاربر

در گام اول خطاب به کسانی گفتم که 180 درجه شعارهاشان تغییر کرده و نه مردم عادی که 1 درجه هم شعارشان تغییر نکرده. چون خیلی ها فقط در شعار دم از حقوق زن می زنند ولی پای عمل کردن اش که رسید... خواندن رمان می تانه برای این دسته مفید باشه.

در گام دوم خطاب به مردم عادی گفتم. مردم عادی یا بهتر بگویم عوام در جامعه ی ما رمان نمی خوانند که. همو تصویرهای زیبا خوراک شان است.

با صحبت هات موافق ام. ولی با اینکه ما بلد نیستیم فلم اعتراضی بسازیم نه. همین صحرا کریمی مگه چی می سازه؟ حماسه ی عشق را ندیده ای مگر؟ بلد نیستیم یعنی چی :61:

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: جمعه 16 سرطان(تیر) 1391, 1:40 pm 

ریش سفید

ریش سفید

حسن این فیلم هایی که میگی شاید تعدادشون به ده تا هم نرسه!
شما یه نگاه به اون فیلم مسخره ای که در مورد اردوگاه سفید سنگ ساخته شده بود بنداز اصلا معلوم نشد چند نفر دیدنش به همین راحتی زدیم یه سوژه فوق العاده واسه فیلم ساختن رو به گند کشیدیم!
یا چه میدونم اون فیلمی که یه خانم دانمارکی توش بازی کرده بود انقدر مزخرف بود که اصلا دلم نیومد دوبار ببینمش اینجا الان کیفیت مهم تر از کمیت هست اگه ما یه دونه فیلم درست و حسابی اعتراضی مثل American Beauty بسازیم خیلی بهتره تا ده تا فیلم ضعیف!

البته نمیشه بیشتر از این هم انتظار داشت چون کارگردان های ما اصلا بلد نیستن بین المللی فیلم بسازن !
این فیلمی که گفتی رو ندیدم اما میدونم فیلمیه که فقط واسه خودمون جذابیت داره و به نظر من نقطه ضعف بزرگی به حساب میاد!

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: جمعه 16 سرطان(تیر) 1391, 1:46 pm 

ریش سفید

ریش سفید
نماد کاربر

khatarnak نوشته است:
حسن این فیلم هایی که میگی شاید تعدادشون به ده تا هم نرسه!
شما یه نگاه به اون فیلم مسخره ای که در مورد اردوگاه سفید سنگ ساخته شده بود بنداز اصلا معلوم نشد چند نفر دیدنش به همین راحتی زدیم یه سوژه فوق العاده واسه فیلم ساختن رو به گند کشیدیم!
یا چه میدونم اون فیلمی که یه خانم دانمارکی توش بازی کرده بود انقدر مزخرف بود که اصلا دلم نیومد دوبار ببینمش اینجا الان کیفیت مهم تر از کمیت هست اگه ما یه دونه فیلم درست و حسابی اعتراضی مثل American Beauty بسازیم خیلی بهتره تا ده تا فیلم ضعیف!

البته نمیشه بیشتر از این هم انتظار داشت چون کارگردان های ما اصلا بلد نیستن بین المللی فیلم بسازن !
این فیلمی که گفتی رو ندیدم اما میدونم فیلمیه که فقط واسه خودمون جذابیت داره و به نظر من نقطه ضعف بزرگی به حساب میاد!

عزیزم, اینجا یک تناقض کوچک وجود داره که بولد کردم :228:
به هر حال من ادعا نمی کنم که سینمای افغانستان کارش درست است. ولی اینکه ما نمی توانیم اعتراضی بسازیم و تا حالا نساخته ایم, کمی موضع گیری تندی است.

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: جمعه 16 سرطان(تیر) 1391, 2:01 pm 

ریش سفید

ریش سفید

حسن من نتونستم منظورم رو درست بیان کنم!
منظورم این بود که این فیلمهای درست و حسابی اعتراضی تعدادشون کمه و تو این چند سال اخیر تعداد فیلمهایی که مشکلات ماها رو گوشزد میکنه زیاد شده اما کیفیت آن چنان بالایی ندارن!

به هر حال باید ببینیم این فیلم تو چه سطحیه و مردم چه نوع واکنشی نشون میدن!

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: شنبه 16 سرطان(تیر) 1391, 1:08 am 

ریش سفید

ریش سفید
نماد کاربر

چی میگید شماها ؟ چرا بحث های خارج از موضوع می کنید ؟ این مدیریت ...
در مورد اصل فیلم ، بازی گلشیفته ، محتوا و نقش گلشیفته ، عوامل و کارگردان بحث کنید :61:
مثلا الان یه عده ای جبهه گرفتن که کارگردان و گلشیفته ی بدنام ! دست در دست هم دادن و چهره ی پاک زن افغان رو خراب کردن (میدونید که گلشیفته در نقش یک فاحشه بازی میکنه)
یا اینکه عده ای از ایرانیا جبهه گرفتن که یک زن ایرانی توی فیلم مورد تجاوز افغانی قرار میگیره !! و از این جهت جبهه گرفتن
نظرتان چیست ؟

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: شنبه 16 سرطان(تیر) 1391, 1:19 am 

از خود

از خود
نماد کاربر

تاريخ عضويت: جمعه 25 سنبله(شهریور) 1390, 11:36 am
تشکر کرده: 38 تا این لحظه
تشکر شده: 179 تا این لحظه
جالبه! خیلی دوس دارم این فیلمو ببینم ولی یه چیزی ،چه فرقی میکنه بازیگر کجاییه مهم اینه که پیامو خوب منتقل کنه که با شناختی که من از خانم فراهانی دارم مطمئنم از پسش برمیاد.
ایرانیام غلط کردن جبهه گیری بیخودکردن عرضه نداشتن نگهش دارن زر اضافی میزنن :61:

که ساز مخالف می زند با من . . .

من ساز خودم را میزنم . . .

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: شنبه 16 سرطان(تیر) 1391, 2:19 am 

فامیل

فامیل
نماد کاربر

تاريخ عضويت: چهارشنبه 16 حمل(فروردین) 1391, 11:03 am
تشکر کرده: 224 تا این لحظه
تشکر شده: 154 تا این لحظه
من خودم تا حالا به جز یکی یا دو تا اصلا فیلم افغانی ندیدم چون اصلا سرو صدا نمیکنند یا معروف نمیشند!! :39:
حالا این فیلم قراره کی بیاد؟ و این رمان سنگ صبور در مورد چی هست؟

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: شنبه 17 سرطان(تیر) 1391, 10:41 am 

ریش سفید

ریش سفید
نماد کاربر

alireza12113 نوشته است:
در مورد اصل فیلم ، بازی گلشیفته ، محتوا و نقش گلشیفته ، عوامل و کارگردان بحث کنید :61:
مثلا الان یه عده ای جبهه گرفتن که کارگردان و گلشیفته ی بدنام ! دست در دست هم دادن و چهره ی پاک زن افغان رو خراب کردن (میدونید که گلشیفته در نقش یک فاحشه بازی میکنه)
یا اینکه عده ای از ایرانیا جبهه گرفتن که یک زن ایرانی توی فیلم مورد تجاوز افغانی قرار میگیره !! و از این جهت جبهه گرفتن
نظرتان چیست ؟

ولله هنوز که فلم را ندیده ایم. چطوری در مورد بازی و محتوا و کارگردان اش بحث کنیم :61:
آن هایی هم که می پندارند چهره ی یک زن پاک! افغان خراب شده, یک مشت خشک-مغز مذهبی اند که تعمیم دهی از اصول کارشان است. مثلن اگر نقش یک زن گوسفند صفت را بازی می کرد, می گفتند به!به! هین این زن افغان است.
ایرانی هایی هم که می پندارند یک افغانی در این فلم به گلشیفته تجاوز کرده هم یک مشت کزخل اند. معنی تجاوز را هم نمی دانند. گلشیفته از خداش بوده که در چنین نقشی بازی کند. هر گاه شما کسی را مجبور به انجام کاری کردید, می شود "تجاوز". مثلن همین گوگوش در فلم هاش, یعنی مورد تجاوز قرار می گرفته؟ :21:
تجاوز یعنی یک افغانی از همه جا بی خبر را اغفال کنید و سپس ببرید و یک نقش مزخرف و نام دوشنبه و نیسان و ... براش انتخاب کنید و ببرید جلو دوربین.

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: شنبه 17 سرطان(تیر) 1391, 12:12 pm 

ریش سفید

ریش سفید

علیرضا مثل اینکه اصلا متوجه نیستی این فیلم هنوز اکران نشده تازه اگه اکران هم بشه کلی طول میکشته تا نسخه با کیفیتش تو اینترنت پخش بشه اونوقت انتظار داری در مورد بازی گلشیفته بحث کنیم؟

بعدش هم فکر کنم الان بحث بر سر نقش گلشیفته هست که به نظر من هم خود ما و هم ایرانی ها دارن اشتباه میکنن واقعا وقتی یه همچین دیدگاه هایی وجود داشته باشه چطور میتوان انتظار داشت !

تو این مورد به والله یه خرده از غربی ها یاد بگیریم بد نیست همین جودی فاستر همه جوره نقش بازی میکنه از نقش مثبت گرفته تا نقش یه فاحشه 15 ساله(منظورم فیلم راننده تاکسی هست) ولی خب یه نفر نمیاد اعتراض کنه و اتفاقا خیلی هم محبوب هست!

بالا 
 مشخصات  

پست ارسال شده در: شنبه 17 سرطان(تیر) 1391, 10:48 pm 

قـومـنـدان

قـومـنـدان
نماد کاربر

تاريخ عضويت: شنبه 3 ثور(اردیبشت) 1390, 3:23 pm
تشکر کرده: 1639 تا این لحظه
تشکر شده: 1742 تا این لحظه
نقل قول:
فکر نکنم کسی تاحالا این فیلم رو بطور کامل دیده باشه
برای همین پیش داوری کردن کار خوبی نیست

نقل قول:
در مورد اصل فیلم ، بازی گلشیفته ، محتوا و نقش گلشیفته ، بحث کنید

!!!

پست نامربوطی زده نشده
توقع داری فیلمی رو که هنوز ندیدن رو راجع بهش نظر بدن ؟!
همین که بهانه ای شد برای بحث و گفتگو در مورد سینمای افغانستان جای شکرش باقیست.
=====================
نقل قول:
یه عده ای جبهه گرفتن که کارگردان و گلشیفته ی بدنام ! دست در دست هم دادن و چهره ی پاک زن افغان رو خراب کردن
-------------------
نظرتان چیست ؟

این یه عده رو مسلما یه سری افراد متعصب و کوته فکر افغانی تشکیل میدن که فکر میکنند با همچین فیلمی چهره ی زن های افغان خراب میشه !
----------------
اون یه عده ایرانی هایی که جبهه گرفتن همونایی هستن که کاری کردن تا گلشیفته از ایران بره !
این جبهه گیریشون هم به دو سمت هست
یکی خوده گلشیفته که واسه این بازیگر اینجور جبهه گیری ها خیلی زیاده و عادی .
و یکی به سمت افغانی ها و سینمای افغانستان که این جبهه گرفتنشون هم تا حدودی مصادق همین حوادث اخیر توی یزد هست ... ! منتها با دیدی از پشت عینک 3D سینمایی !

بالا 
 مشخصات  

صفحه 1 از 5 [ 64 پست ]
پاسخ به مبحث

اختيارات شما:
شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به: